fbpx

Jak wygląda konsultacja trenerska?

Dzisiaj chcę Ci zdradzić trochę informacji o tym, jak wygląda konsultacja trenerska prowadzona przeze mnie.

Pracuję jako trenerka personalna od 2015 roku. Przeprowadziłam setki konsultacji i treningów. Jednak przez te kilka lat bardzo dużo zmieniłam w sposobie prowadzenia rozmów. Baa, szkoliłam się z idealnego prowadzenia konsultacji. Po co? Po to, żeby przez te 1,5h pomóc Ci w jak największym stopniu. 

Już na konsultacji?

Tak, już na konsultacji.

Dalsza współpraca zależy wyłącznie od Ciebie. Mi zależy na tym, żebyś po naszym spotkaniu posiadała podstawową wiedzę co powinnaś robić dalej, aby realizować swoje cele. Otrzymujesz ode mnie zarówno wskazówki dotyczące ćwiczeń, jak i odżywiania. 

Jak wygląda konsultacja trenerska krok po kroku?

1. Pomiary

Wiele osób boi się tego momentu. Rozumiem to. Jednak moim celem nie jest wytykanie błędów, zbyt dużej wagi. Nie. Nie mam prawa Cię oceniać. Nie jestem Tobą. To co robię to przedstawienie stanu wyjściowego, do którego będziemy wracać przy okazji kolejnych pomiarów. 

Jak dokonujemy pomiarów?

  • na analizatorze Tanita – pokazuje nam wagę ciała, procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę mięśni, zawartość wody, podstawową przemianę materii, wiek metaboliczny, poziom tkanki wiscelarnej,
  • Miarką krawiecką mierzymy określone obwody w ciele – ramiona, pod biustem, brzuch, biodra, uda i łydki. Jest to jeden z dokładniejszych wskaźników. I co najważniejsze, sama również możesz się mierzyć w warunkach domowych,
  • Zdjęcia – UWAGA! Samej sylwetki, w ubraniach. Robimy zdjęcie z przodu, z boku, z tyłu. Po miesiącu powtarzamy.

2. Kwestionariusz medyczny

Odpowiednio dobrany trening powinien być skuteczny, ale przede wszystkim BEZPIECZNY! Nie wykonam tego samego planu z osobą, która jest np. po operacji usunięcia macicy i u osoby chorej na nadciśnienie. Ta część jest dla mnie bardzo ważna, jako świadomej trenerki i przyszłej fizjoterapeutki.

Poruszamy tu również temat wyników badań, profilaktyki. Jeżeli decydujesz się na spotkanie ze mną, możesz liczyć na 20% rabatu na badania w sieci Śląskich Laboratoriów Analitycznych. 

Jedyne o co proszę to o szczerość, przede wszystkim przed sobą. Zatajając pewne rzeczy, zdecydowanie trudniej jest osiągnąć to czego się chce.

3. Styl życia

Ten prawdziwy. Nie ten, jaki sobie wyobrażasz jako idealny, tylko stan faktyczny. I znowu, jako trenerka nie jestem po to, żeby oceniać, tylko Cię wysłuchać i Ci pomóc. Razem możemy znaleźć wiele rozwiązań, żeby pomóc sobie np. W lepszej regeneracji organizmu, w zmianie nawyków żywieniowych. Nie muszę znać szczegółów. Wystarczy, że powiesz mi czy większość dnia siedzisz, stoisz czy biegasz za dziećmi. Ja będę wiedziała na co zwrócić uwagę. Tutaj zwracam również uwagę na to, że chęci to jedno, ale możliwości to drugie. 

4. Cele treningowe

Jeśli decydujesz się na spotkanie to na pewno masz pewną wizję tego co chciałabyś osiągnąć. Schudnąć 5 kg? Ok. Pozbyć się cellulitu? Nie ma sprawy. Poprawić kondycję? Jasne. 

W tej części spotkania każdy z Twoich celów rozkładamy na mniejsze kawałki. I co najważniejsze, ustalamy konkretne zadania, które Cię do nich przybliżą. Możesz do nich podejść sama, możesz ze mną. Wybór należy do Ciebie.

5. Trening 

Podczas konsultacji trenerskiej wykonamy również trening, podczas którego poczujesz jak wygląda współpraca z trenerem personalnym. Pamiętaj: ja jestem dla Ciebie! 

Trening trwa ok. 25 minut i składa się z rozgrzewki, ćwiczeń właściwych i rozciągania. 

6. Koniec konsultacji

Po wszystkim, robimy sobie podsumowanie. Mamy ustalony plan działania, wiesz na co uważać, jakie zmiany byłyby potrzebne. 

Jeśli tylko chcesz, rozpoczynamy współpracę i wspólnie, regularnie trenujemy. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz w danym momencie podjąć współpracy to i tak pozostajemy w kontakcie. Kiedy tylko będziesz chciała, możesz się poradzić, podpytać. Dla mnie to jak najbardziej naturalna kolej rzeczy. 

Jeżeli chcesz umówić się na bezpłatną konsultację trenerską, masz kilka opcji:

  1. Poprzez profil na Booksy: fithealthymalgorzatapopiel.booksy.com
  2. Poprzez formularz kontaktowy: https://trenerkamam.pl/kontakt/

Gdzie możemy odbyć konsultację?

  1. Mogę do Ciebie przyjechać z całym potrzebnym sprzętem (na terenie Gliwic dojazd bezpłatny, inne miasta na terenie Śląska z dopłatą)
  2. Spotykamy się na jednej siłowni, na której prowadzę treningi personalne
  3. Umawiamy się na rozmowę on-line na platformie Google Meet (konieczna kamerka internetowa)

Do zobaczenia!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments